Empoli mundet, por Ismaili është i pakalueshëm! Ndërhyrje “kirurgjikale”, 100 për qind duelet e fituara

1 week ago 39

Lazio ka fituar me rezultatin 2-1 përballë Empolit të Ardian Ismailit. Edhe pse ishin miqtë që shënuan të parët, Lazio ka rikuperuar gjithçka, duke barazuar shifrat në 1-1 në pjesën e parë me anë të Zaccagnit, ndërsa në fund të pjesë ssë dytë Pedro do të shënonte goline  fitores.

Pavarësisjht humbjes duhet theksuar se Ismaili ishte lojtari më i mirë në fushë, i pakalueshëm për kundërshtarët.

Sipas vlerësimeve të bëra Ismaili arrriti të fitonte të gjitha dueklet me kundërshtarët.

Në këtë sfidë Ismaili bëri 12 mbyllje, 3/3 duelet e fituara në tokë 100%, 9/9 duelet e fituara në ajër, 100%.

Deri në këtë javë të kampionatit Ismaili mund të konsiderohet si mbrojtësi më i mirë i Serie A, duke bërë që jo vetëm tifozët eEmpolit por edhe ata klundërshtarë ta duartrokasin.