Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

11 months ago 49

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Sevillas me rezultat 1-0 në ndeshjen hapëse të javë së tetë në La Liga.

Fillimi i ndeshjes ishte i barabartë me të dy skuadrat që tentonin golin dhe kishin rastet e tyre.

Dodi Lukebakio dhe Ivan Rakitic rrezikuan për Sevillan, ndërsa Joao Felix kishte dy raste për Barcelonën.

🛑 Don't go there. #LaLigaHighlights pic.twitter.com/9FK9AwxB6k

— FC Barcelona (@FCBarcelona) September 29, 2023

Pas minutës së 30-të Barcelona kishte edhe tre raste, me Raphinhan dy herë dhe një herë tentuan me Fermin Lopez që dështoi nga një pozitë ideale.

Meet the Joãos#LaLigaHighlights pic.twitter.com/N7m4hit4kD

Edhe në fillimin e pjesës së dytë të dy skuadrat kishin nga një rast, ku Gavi dhe Djibril Sow ishin afër golit.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 76-të, kur goditjen e Lamine Yamal dërgoi një top drejt portës i cili u devijua nga Sergio Ramos për të përfunduar në rrjetë për 1-0.

🚨🚨| GOAL: OWN GOAL BY RAMOS.

Barcelona 1-0 Sevilla

pic.twitter.com/K8EekMya3a

— CentreGoals. (@centregoals) September 29, 2023

Deri në fund edhe pse kishte raste, rezultati nuk ndryshoi dhe Barcelona mori fitoren e gjashtë sezonale dhe me 20 pikë aktualisht është lider në La Liga.