Chelsea kthehet te fitoret, fiton në shtëpi ndaj Sheffield United

10 months ago 24

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Sheffield United me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 17-të të Ligës Premier.

Edhe pse Blutë e dominuan pjesën e parë, nuk arritën të shënonin golin që do tu sillte epërsinë.

Me të filluar pjesa e dytë, Chelsea gjeti golin e epërsisë, kur Raheem Sterling asistoi te Cole Palmer që shënoi për 1-0.

Cole Palmer is the best player we've signed since the take over pic.twitter.com/02daPakwQ9

— CFCDatro (@CFCDatro) December 16, 2023

Goli i shikua gjatë në VAR, por që nuk kishte ndryshim të vendimit dhe shënimi qëndroi.

Pas dhjetë minutash erdhi edhe goli i dytë kur Palmer kësaj radhe asistoi te Nicolas Jackson që shënoi për 2-0.

Aramndo Broja u fut në lojë në minutën e 75-të dhe për aq sa luajti u tregua i rrezikshëm, por humbi një rast të qind për qind.