Chelsea eliminon me shumë mund Leeds dhe kalon në çerekfinale të FA Cup

7 months ago 10

Chelse ka kaluar në çerekfinale të FA Cup, pasi ia doli të eliminonte me shumë mund Leeds United me rezultat 3-2.

Të parët që shënuan ishin mysafirët, që realizuan në minutën e tetë nëpërmjet Joseph.

Por, Blutë u këndellën shpejtë, duke shënuar me anë të Nicolas Jackson në minutën e 15-të, me Moise Caicedon që ishte asistuesi.

NICOOOOOOO!

🔵 1-1 ⚪️ [14] #CFC | #EmiratesFACup pic.twitter.com/4ujkN40wTn

— Chelsea FC (@ChelseaFC) February 28, 2024

Në minutën e 37-të, Mykhaylo Mudryk realizoi për 2-1, ndërsa u asistua prej Raheem Sterling.

Me kaq edhe përfundoi pjesa e parë, derisa në të dytën ishte një dramë e vërtetë.

🔥 @mateoojoseph9 pic.twitter.com/pv9bhSHELV

— Leeds United (@LUFC) February 28, 2024

Joseph shënoi sërish për Leeds United, tani për rezultatin 2-2, ndërsa Anthony ishte përsëri asistuesi në minutën e 59-të.

Chelsea u mundua deri në fund që të rikthente epërsinë dhe këtë e arriti me anë të Conor Gallagher që realizoi në minutën e 90+1-të. /Telegrafi/