Çmendet Neymar, e rrezoi duke shtyrë dhe pastaj e goditi me top kundërshtarin

1 year ago 38

Neymar Jr humbi absolutisht nervat e tij pasi Al Hilal u ndal me barazim tronditës kundër Navbahor në Ligën e Kampionëve të Azisë.

Ali Albulayhi shpëtoi një pikë teksa shënoi një në minutat e fundit shtesë për të zhvlerësuar golin e Toma Tabatadze të mysafirëve të Navabahor.

Skuadra saudite dështoi të mposht homologët e tyre nga Uzbekistani, pavarësisht se u mburr me lojtarë si Ruben Neves, Malcom dhe Aleksandar Mitrovic.

Për të mos përmendur Neymarin, i cili humbi gjakftohtësinë në minutën e 60-të të ndeshjes, disa minuta pasi skuadra e tij ishte në disavantazh.

What is wrong with Neymar?? what a disgusting human being pic.twitter.com/0aVVnpI3wp

— Mindyourbusiness (@urgirlalexx) September 18, 2023

Ish-superylli i Barcelonës dhe Paris Saint-Germain qëndroi mbi topin për një goditje dënimi dhe sulmoi Abror Ismailov.

Ai e shtyu dhe e rrëzoi Ismailovin përpara se ta godiste me top në trup, duke krijuar një moment çmendurie, i cili rezultoi me një karton të verdhë.

Ndeshja e Neymar në Ligën e Kampionëve është vetëm paraqitja e tij e dytë për Al Hilal pas lëvizjes së tij gjatë verës nga PSG, ku iu bashkua klubit të Lindjes së Mesme për një vlerë fillestare prej 90 milionë eurosh.

31-vjeçari bëri debutimin e tij në Al Hilal të premten e kaluar teksa shijoi një debutim mahnitës nga stoli.

Skuadra e tij po kryesonte 3-1 kur ai hyri në ndeshje ndikoi në tre golat tjerë në fitoren e tyre 6-1. Ai ishte i pafat që nuk shënoi vetë, duke u afruar në disa raste.

Al Hilal, i cili është në krye të ligës me pesë fitore nga gjashtë ndeshjet e tyre fillestare, rifillon sezonin e tyre të enjten kur do të përballet me Damac. /Telegrafi/