Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

11 months ago 22

N’Golo Kante ka hapur llogarinë për skuadrën e Superligës së Arabisë Saudite, Al Ittihad, me një gol të bukur jashtë zonës së 16-të metërshit.

Mesfushori 32-vjeçar, i cili iu bashkua skuadrës së Nuno Espirito Santos në verë pas skadimit të kontratës së tij me ekipin anglez, Chelsea, nuk është saktësisht i njohur për aftësinë e tij për të shënuar gola.

Por, francezi me përvojë ka lulëzuar në fazën e sulmuese këtë sezon. Në fakt, Kante ka bërë dy asistime në shtatë ndeshje të Superligën Saudite, me të fundit që vjen në fitoren 2-1 ndaj Al Fateh.

Pasi mesfushori maroken Marwane Saadane i dha ekipit mysafir një epërsi të befasishme në minutën e gjysmë ore, Romarinho barazoi për Al Ittihad pas një asistimi të shkëlqyer nga Kante.

N’Golo Kante scores an incredible first goal for Al-Ittihad.🔥

🎥 via @FOXDeportes pic.twitter.com/EzfpZNGCqk

— Ben Jacobs (@JacobsBen) September 21, 2023

Më pas, pak para fundit të pjesës së parë, francezi shënoi golin më të mirë të karrierës së tij deri më sot – me një përfundim të rrallë jashtë zonës së rreptësisë.

Te goli, Kante rrëmbeu një top, kaloi një lojtar përpara se të shfaqte aftësinë e tij të fshehur për të shënuar një supergol. /Telegrafi/