Super ndeshje mes Atletico Madrid dhe Inter – skuadrat shkojnë në pushim me barazim

7 months ago 14

Atletico Madrid dhe Inter zhvilluan 45 minuta shumë të fortë, me aksione të shpejta, ndërsa të dy skuadrat shënuan nga njëherë.

Italianët ishin në epërsi nga pjesa e parë me rezultat 1-0 dhe ishin ata që kaluan të parët në epërsi, edhe pse Atletico Madridi kishin dominimin në lojë.

Zhvillohej minuta e 33-të, kur Nicolo Barella asistoi te Federico Dimarco që ishte i saktë për 1-0.

🚨🚨| GOAL; Dimarco gives Inter the lead!!

Atletico 0-1 Inter pic.twitter.com/GPykX0jlWi

— CentreGoals. (@centregoals) March 13, 2024

Por pas dy minutash, Atletico Madridi arriti të barazojë rezultatin me anë të Antoine Griezmann për 1-1.

Francezi ka mundur të shënojë edhe njëherë në fundin e pjesës së parë, por që mbrojtja e Interit largoi një top të sigurt. /Telegrafi/

🚨🚨| GOAL; Griezmann with the EQUALISER!!

Atletico 1-1 Inter pic.twitter.com/L5Iq2KgDnP