VIDEO/ Nuk e kuptoi se u shpall kampione, reagimi epik i sportistes kur zbuloi se fitoi medaljen e artë

1 month ago 7

Një faqe më vete në historinë sportive të Norvegjisë ka që prej ditës së djeshme, të shtunën, Solfrid Koanda, e cila fitoi medaljen e artë në kategorinë 81 kg në peshëngritje në Lojërat Olimpike në Paris, duke thyer dy rekorde olimpike në të njëjtën kohë.

25-vjeçarja norvegjeze, në fakt, pas tentativës së fundit të dështuar me avion, nuk e kishte kuptuar se ishte ajo që kishte fituar medaljen e artë.

Kështu, pasi përshëndeti fansat, Coanda iu afrua trajnerëve të saj me një pamje gëzimi në fytyrë.

Por kur iu shpjegua se kishte fituar, peshëngritja 25-vjeçare shpërtheu në festime./vizionplus.tv

That moment 14 seconds in when she realizes the gold is hers 😭 congratulations Solfrid Koanda!! 🇳🇴🇳🇴🇳🇴 pic.twitter.com/5bDcuiCDZj