Barazim i “çmendur” në “Derbin” e Italisë, Inter-Juventus mbyllet 4-4

2 hours ago 20

Inter-Juventus një ndeshje e denjë për tu quajtur “Derbi i Italisë”. 90-të minuta të zjarrta, me raste, dyshime, por dhe me plot 8 gola.

Një barazim spektakolar, një ndeshje e tjetër niveli, ku për të krahasuar sfidën e sotme, duhet të kthehesh shumë vite pas në Serie A.

Një sfidë që nisi “zjarr”, ku ziklatrit kaluan në avantazh në minutën e 15-të me anë të Zielinskit. Por serbi Dushan Vlahoviç deh amerkikanit Ueah ju deshën vetëm 7 minuta për të shënuar dy herë dhe për të kaluar bardhezinjtë në avantazh.

Por zikaltrit gjetën forca për të përmbysur gjithçka në pjesën e parë, ku brenda dy minutash fillimisht Dumfris dhe më pas Zielinski kalojnë sërish ën avantazh Interin.

Pjesa e parë do të mbyllej me rezultatin 3-2. Me nisjen e pjesës së dytë Dumfris do të shënonte edhe golin e dytë personal dhe të katërtin për Interin, dhe ndeshja u duk e mbyllur.

Por talenti turk Kenan Yldiz në minutën e 71-të dhe 82-të do të barazonte gjithçka në 4-4. Patjetër një derbi ui çmendur. Pas kësaj sfide Inter mban vendin e dytë me 18 pikë, Juventus në të tretin me 17-të, ndërsa kryesojnë napolitanët me 22 pikë. /Vizionplus.tv/