Nuk ka fitues, barazim spektakolar mes Arsenal dhe Liverpool në “Emirates Stadium”

2 hours ago 20

Supersfida e javës së nëntë të Premier League ajo mes Arsenal dhe Liverpool u mbyll në një barazim spektakolar 2-2.

Ishin topçinjtë që kaluan të parët në avantazh me anë të Saka në minutën e nëntë, por në të 18-tën Virgil van Dijk do të barazonte rezultatin në 1-1.

Në minutën e 43-të Merino do të kalonte sërish Arsenal në avantazh duke real;izuar golin e 2-1. Me këtë rezultat do të mbyllej dhe fraksioni i parë i lojës.

Por në pjesë e dytë “The reeds” barazuan gjithçka në 2-2 me anë të të përhershmit Momo Salah. Egjiptiani shënoi në minutën e81-të të ndeshjes, rezultat i cili mbeti i pandryshaur deri ën fund.

Pas kësaj sfide Liverpol poicionohet në vendin e dytë, ndërsa Arsenal në të tretin, ndërsa kryeson Manchster City.