Bayer Leverkusen e mbyll në epërsi ndaj Romës pjesën e parë

5 months ago 4

Bayer Levekusen e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Romës me rezultat 1-0.

Të dy skuadrat kishin raste para golit, Roma me Romelu Lukakun, ndërsa gjermanët me Florian Wirtz.

Ky i fundit, arriti të hap ndeshjen në minutën e 28-të pas një gabimi në mbrojtjen e Romës, kur Grimaldo rrëmbeu një top dhe pasi te Wirtz, i cili përballë Svilar nuk gabon, duke tundur rrjetën e italianëve për 1-0.

🇪🇺 Goal: Florian Wirtz | Roma 0-1 Bayer Leverkusen | 🅰️ Alejandro Grimaldopic.twitter.com/ZtzCh0Kexm

— FootColic ⚽️ (@FootColic) May 2, 2024

Pas golit kishte raste të tjera me Alejandro Grimaldo dhe Jeremie Frimpong, që rrezikuan portën e Romës.

Lorenzo Pellegrini ka mundur të barazojë shifrat për Romën.

Si chiude il primo tempo, siamo sotto di un gol. #RomaBayer #UEL pic.twitter.com/rICJ3mNbQU

— AS Roma (@OfficialASRoma) May 2, 2024

Bayer Leverkusen po tregon lojë të mirë në këtë përballje, por Roma nuk do të pajtohet me këtë rezultat./Telegrafi/