Donat Rrudhani debuton me gol te Lausanne, marrin barazim në derbin e qytetit

8 months ago 14

Lausanne Ouchy dhe Lausanne janë akuar në kuadër të javës së 23-të të Superligës së Zvicrës, në përballjen që u mbyll baras 1-1.

Talenti i PSG-së, Ismael Gharbi, që është në huazim te  Lausanne Ouchy, hapi ndeshjen me një gol në minutën e 32-të për 1-0.

Por pak pa u mbyllur pjesa e dytë, në skenë doli Donat Rrudhani që shënoi për 1-1.

⚽️ 47’ 𝐃𝐎𝐍𝐀𝐓 𝐑𝐑𝐔𝐃𝐇𝐀𝐍𝐈𝐈𝐈𝐈𝐈𝐈𝐈 🤩

Pour son premier match avec le LS, notre nouvelle recrue égalise pour les bleu et blanc ! 🔥#AllezLausanne #SLOLS pic.twitter.com/dnA8NqnOZS

— FC Lausanne-Sport (@lausanne_sport) February 10, 2024

Ky ishte goli i tij i parë me skuadrën e re për anësorin e Kosovës, që kaloi te Lausanne nga Young Boys si huazim.

Në përgjithësi është goli i tretë i Rrudhanit në këtë edicion, që të tria në këtë vit, që e ka filluar shkëlqyeshëm. /Telegrafi/