Finalja e Kupës së Italisë, Atalanta 0-1 Juventus: Bianconerët në epërsi

5 months ago 11

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Kupës së Italisë mes Atalantas dhe Juventusit, me bardhëzinjtë që janë në epërsi prej 1-0.

Goli i vetëm i pjesës të parë erdhi në minutën e katërt kur Dusan Vlahovic realizoi pas asistimit nga Andrea Cambiaso.

Atalanta e pati më shumë posedimin, por që nuk arriti të krijonte ndonjë rast të madh.

Juventusi nuk lejoi të ketë raste të mëdha para porte me një mbrojtje të disiplinuar.

HT |⏳| Chiudiamo in vantaggio il primo tempo ⚪️⚫️#AtalantaJuve #CoppaItaliaFrecciarossa pic.twitter.com/FWWal5fznF

— JuventusFC (@juventusfc) May 15, 2024

Mbetet të shihet se a do të përcaktohet fituesi në pjesën e dytë, me Atalantan që e do një trofe këtë vit. /Telegrafi/

Vlahovic can be so devastatingly clinical.

If he converted a few more of these opportunities this season there's no telling how many goals he'd have – and he has many.

Really encouraged by what levels Dusan can reach in the coming seasons.