Napoli i shpëton humbjes në fund nga Genoa

1 year ago 112

Genoa dhe Napoli kanë barazuar me rezultat 2-2 në kuadër të javës së katërt të Serie A.

Vendasit e nisën më mirë takimin, duke qenë më të rrezikshëm në minutat e fundit.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 40-të, kur Mattia Bani shënoi nga afër për 1-0.

Genoa 1×0 Napoli
⚽️ Mattia Bani
🅰️ Koni De Winter#SERIEA#GENxNAP pic.twitter.com/IixBcD2u3m

— Futebol 2023 (@futeboldaora) September 16, 2023

Edhe në minutat e parë të pjesës së dytë Genoa ishte më e mirë, duke shtuar epërsinë në 2-0 me golin e Mateo Retegui.

🇦🇷 Gol de Mateo Retegui ante Napoli en el empate del Genoa. 2-2.

El ex Boca y Tigre suma su 𝐒𝐄𝐆𝐔𝐍𝐃𝐎 gol en Serie A y el 𝐂𝐔𝐀𝐑𝐓𝐎 todo esto en 5 partidos desde que llegó a Genoa.pic.twitter.com/iF1RWPkNRh

— Lazaro Perez (@LazaroPDeportes) September 16, 2023

Napoli filloi të luajë vetëm në momentet e fundit, pasi Giacomo Raspdori shënoi për 2-1.

Ndeshja u hap plotësisht në minutën e 84-të, kur Matteo Politano shënoi gol të bukur për 2-2.

What a goal from Matteo Politano. 🌋 pic.twitter.com/WlJnDg5X1u

— Raffaele (@ItalianoCalcio) September 16, 2023

Deri në fund nuk kishte më gola dhe skuadrat u desh të kënaqen me nga një pikë.

Napoli me 7 pikë është i pesti, ndërsa Genoa me 4 pikë mban vendin e 12-të. /Telegrafi/