Ndeshje zjarrtë, Liverpool përmbys Manchester United në pjesën e parë

7 months ago 4

Liverpooli po fiton ndaj Manchester United pas 45 minutave të para me rezultat 2-1, në një ndeshje me shumë raste.

Të dy skuadrat kishin raste të mira që në start, ku vendasit rrezikuan me Marcus Rashord, ndërsa mysafirët u përgjigjën me Mo Salah.

Në minutën e 10-të erdhi goli i parë në ndeshje, ku Scott McTominay shënoi për 1-0.

🔴 Just 10 minutes into the game, Scott McTominay puts Manchester United ahead against Liverpool! ⚽pic.twitter.com/1oOWA1M2mz

— CentreGoals. (@centregoals) March 17, 2024

Rastet nuk u ndalën dhe Liverpoolin shënoi në minutën e 37-të me Wataru Endon në minutën e 38-të, por që u anulua për pozitë jashtë loje.

Por në minutën e 44-të, Liverpooli arriti të barazojë shifrat, me Alexis Mac Allister që shënoi nga afër për 1-1.

🇦🇷⚽ Mac Allister levels it up for Liverpool, with Onana wrong-footed by the deflection!

Manchester 1-1 Liverpool pic.twitter.com/7XrZx8QnTI

Reds arritën të shënonin edhe në kohën shtesë, kur Mohamed Salah gjeti rrjetën për 2-1.

🚨🚨| GOAL: SALAH GIVES LIVERPOOL THE LEAD!!

Manchester United 1-2 Liverpool pic.twitter.com/VpIKRD0EZe

Një pjesë e parë e zjarrtë, ku të dy skuadrat kishin raste dhe luajtën hapur. /Telegrafi/