Daniel Sturridge bëhet viral me parashikimet e frikshme të sakta për ndeshjen Bayern Munich-Real Madrid

5 months ago 8

Pak mund ta kishin parashikuar thrillerin me katër gola mes Bayern Munichut dhe Real Madridit – por kjo është pikërisht ajo që bëri Daniel Sturridge.

Të dy skuadrat luajtën një barazim 2-2 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kmapionëve në Allianz Arena.

Dhe Sturridge mendoi saktë se Leroy Sane dhe Harry Kane do të ishin në shënjestër të vendasve, duke parashikuar se goditja e këtij të fundit do të vinte nga pika e bardhë.

Para fillimit të ndeshjes, anglezi postoi në X: “Sane do të jetë një problem i madh sonte. Gol për të dhe një penallti për Kane”.

Ishte Sane ai që barazoi për skuadrën e Thomas Tuchel në minutën e 53-të. Katër minuta më vonë, Kane realizoi nga penallti për të kaluar në epërsi Bayernin.

Ish-sulmuesi i Chelseat dhe Liverpool Sturridge parashikoi gjithashtu se Vinicius Junior do të ishte në listën e rezultateve, me brazilianin që do të realizonte dy herë.

Sane will be a big problem tonight. Goal for him and a pen for Kane

— Daniel Sturridge (@DanielSturridge) April 30, 2024

Dhe ndërsa ai gjithashtu paralajmëroi Rodrygo të ishte në listën e golashënuesve, por anësor fitoi për Realin një penallti që ndihmoi skuadrën spanjolle të merrte një barazim.

Sturridge komentoi: “Unë mendoj se Vini dhe Rodrygo të dy shënojnë sonte. Shpejtësia e tyre është vrastare”.

I’m leaning 2-2. Could be 3-2 Bayern if their bench go off. Goals galore 😎

Sa i përket rezultatit të ndeshjes së plotë, ai madje mendoi se do të përfundonte në barazim 2-2, duke shkruar: “Unë mendoj se shkon 2-2. Mund të jetë 3-2 për Bayernin nëse shikon nga bankina. Shumë gola”.

Mediat sociale mbetën të habitura nga fuqitë parashikuese të Sturridge, me shumë që i kërkuan ish-reprezentuesit të Anglisë të parashikonte ngjarje të mëtejshme. /Telegrafi/