“E kujt ishte ideja të vinim këtu?” – Jurgen Klopp i nervozuar jashtë mase me atë që i bënë tifozët e Toulouses në konferencë për media

11 months ago 38

Jurgen Klopp u zemërua pasi konferenca e tij për shtyp u ndërpre nga zhurma e tifozëve të Toulouse që festonin fitoren 3-2.

Skuadra franceze fitoi kishte një epërsi 2-0 ndaj Liverpoolit me golat e Aron Donnum dhe Thijs Dallinga.

Reds arritën të riktheheshin në lojë falë një auto-goli nga Cristian Casseres, vetëm që Frank Magri të rikthente epërsinë e skuadrës franceze.

Zëvendësuesi Diogo Jota më pas shënoi për Liverpoolin me dy minuta kohë të mbetura nga koha e rregullt dhe nëntë minuta më vonë Jarell Quansah mendoi se kishte shënuar për rezultatin 3-3.

Sidoqoftë, VAR ndërhyri në mënyrë të diskutueshme, duke bërë të ditur se Alexis Mac Allister kishte luajtur me dorë në ndërtimin e aksionit, ndërsa kjo gjë tërboi Kloppin.

I acaruar tashmë me gjyqtarin në ndeshjen e Ligës së Evropës, gjermani ishte i tërbuar në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes, me tingujt e tifozëve të ngazëllyer të Toulouse që këndonin dhe i bini një vuvuzele që kumbonte nëpër dhomën e konferencës.

Siç shihet në videon e mësipërme, në mes të njërës prej përgjigjeve të tij Klopp ndaloi dhe tha: “Kush e kishte idenë të bënte konferencën për shtyp këtu. Kjo do të ishte një pyetje vërtet interesante. Uau”.

Humbja për liderët e Grupit E, Liverpool, pa skuadrën e Kloppit të humbiste fitoren që do t’i kualifikonte ata për në 16-shen e fundit si fitues të grupit. /Telegrafi/

🗣️ "Who's idea was it to hold the press conference here?"

😡 Jurgen Klopp wasn't best pleased as Toulouse fans interrupted his press conference